صفحه اصلی / تکنولوژی / ۳۵ ترکیب رنگ لوگو برای الهام بخشیدن به طراحی شما

۳۵ ترکیب رنگ لوگو برای الهام بخشیدن به طراحی شما

۳۵ ترکیب رنگ لوگو برای الهام بخشیدن به طراحی شما

 

مغز ما برای واکنش به ترکیب رنگ ها و به خاطر سپردن آن ها به سختی طراحی شده است. اگر همین الان چشمان خود را ببندید و به سه برند معروف فکر کنید، به احتمال زیاد می توانید بلافاصله رنگ های لوگوی شرکت را تجسم کنید. استارباکس: سبز و سفید. ایکیا: آبی و زرد. FedEx: بنفش و نارنجی.

رنگ ابزار قدرتمندی برای درگیر کردن احساسات مردم و برانگیختن علاقه آنهاست. این امر به ویژه هنگام توسعه هویت برند و دارایی های برند مانند لوگو بسیار مهم است.

انتخاب ترکیب رنگ های مناسب می تواند کار دشواری باشد. برای شما خوش شانس است، در واقع علمی به نام تئوری رنگ در آن وجود دارد که انتخاب رنگ های برند خود را برای شما آسان تر می کند.

 

انواع ترکیب رنگ

کار با چرخ تئوری رنگ بهترین راه برای شروع هنگام انتخاب رنگ های لوگو است. چرخه رنگ شامل رنگ های گرم (قرمز، زرد، نارنجی) در سمت چپ و رنگ های سرد (آبی، سبز و بنفش) در سمت راست است. درک رابطه بین رنگ ها و نحوه تعامل آنها در چرخه رنگ، کلید موفقیت در طراحی است.

ترکیب رنگ های مکمل رنگ هایی هستند که در دو طرف چرخه رنگ قرار می گیرند. این دو رنگ کنتراست ایجاد می‌کنند و طراحی‌های برندهای پر تاثیر و خوانا را ایجاد می‌کنند.

ترکیب رنگ  های مشابه دو تا پنج رنگ هستند که در چرخه رنگ در کنار یکدیگر قرار می گیرند. این رنگ ها به طور کلی حس هماهنگی و تعادل را ایجاد می کنند. طرح های رنگی مشابه اغلب در طبیعت یافت می شوند، جایی که یک رنگ غالب است و بقیه از عمق آن حمایت می کنند.

ترکیب رنگ های سه گانه ترکیب های رنگی غنی و پر جنب و جوش هستند. اگر به دنبال یک پالت سه رنگ پویا هستید از نظریه رنگ سه گانه استفاده کنید. به سادگی یک مثلث روی چرخه رنگ بکشید و به سه رنگ که به طور مساوی از هم فاصله دارند ضربه بزنید.

نکته: در طراحی لوگو، باید یک رنگ را برای تسلط و دو رنگ دیگر را به عنوان برجسته انتخاب کنید.

ما برخی از بهترین ترکیبات رنگی (کامل با کمی روانشناسی رنگ) را برای الهام بخشیدن به طراحی لوگوی بعدی شما انتخاب کرده ایم . بیایید شیرجه بزنیم!


۱٫ زرد و قرمز

این ترکیب رنگ پررنگ بلافاصله چشم شما را به مرکز لوگو می کشاند. رنگ قرمز پر جنب و جوش و چیدمان منحصر به فرد نام شرکت در برابر سایه شاد زرد ظاهر می شود و حس انرژی و بازیگوشی ایجاد می کند. ما این جفت رنگ را به دلیل تطبیق پذیری آن دوست داریم

ترکیب رنگ آرم زرد و قرمز

کدهای هگز: مرجانی #F96167، زرد #FCE77D

۲٫ سیاه و زرد

مانند نماد میمون خندان در این لوگو، زرد روشن استفاده شده سرشار از انرژی و لذت است. سایه تقریباً سیاه خاکستری که در صنعت سرگرمی (به ویژه کلوپ های شبانه) محبوب است، فضایی مرموز و جذاب دارد. مشکی و زرد دو رنگی هستند که به خوبی با هم هماهنگ می شوند.

ترکیب رنگ آرم سیاه و زرد

کدهای هگز: زرد #F9D342، زغالی #۲۹۲۸۲۶

۳٫ بنفش و صورتی

گرما، بازیگوشی، و جاه طلبی در یک جا پیچیده شده است! صورتی روشن در این لوگو جرقه ای از انرژی می افزاید، در حالی که بنفش به عنوان همتای بالغ عمل می کند. این ترکیب رنگ اغلب در صنایعی مانند زیبایی و وبلاگ نویسی دیده می شود.

ترکیب رنگ آرم صورتی و بنفش

کدهای هگز: صورتی #DF678C، بنفش #۳D155F

۴٫ آبی و سبز

آبی و سبز اغلب با آرامش همراه هستند، اما این آبی برقی و سبز لیمویی انرژی و جوانی را تراوش می کند. یک ترکیب رنگ روشن به ویژه در صنایع مد، رسانه و سرگرمی به خوبی کار می کند.

ترکیب رنگ لوگوی آبی و سبز

کدهای هگز: سبز #CCF381، بنفش #۴۸۳۱D4

۵٫ نارنجی و بنفش

ترکیب رنگ‌های غیر معمول می‌تواند مخاطره‌آمیز باشد، اما وقتی کار می‌کنند، کار می‌کنند! این جفت بنفش هلویی گرم و بادمجانی هم شیک و هم منحصر به فرد است. این ترکیب را برای یک برند مد، زیبایی یا مبلمان منزل در نظر بگیرید.

لوگوی ترکیب رنگ نارنجی و بنفش

کدهای هگز: بنفش #۴A274F، نارنجی #F0A07C

۶٫ قرمز، سرمه ای و زرد

احساس جسارت می کنید؟ سه رنگ الکتریکی را امتحان کنید! رنگ قرمز روشن در این لوگو مکمل رنگ زرد شاد و نیروی دریایی سلطنتی است که قدرت و اعتماد به نفس را تراوش می کند. سعی کنید از ترکیب رنگی مانند این برای یک برند سرگرمی یا رستوران استفاده کنید.

ترکیب رنگ آرم قرمز، دریایی و زرد

کدهای هگز: بادمجان #۲B3252، قرمز #EF5455، زرد #FAD744

۷٫ بنفش و زرد

لوگوی پر از خرد می خواهید؟ از رنگ زرد خوش بینانه و انرژی زا با بنفش پر رنگ استفاده کنید تا احساس خلاقیت را ایجاد کنید. این ترکیب رنگ لوگوی مکمل کلاسیک در صنعت رستوران و آموزش رایج است.

ترکیب رنگ آرم بنفش و زرد

کدهای هگز: زرد #FFF748، بنفش #۳C1A5B

۸٫ صورتی و آبی

صورتی ظریف همراه با آبی سرمه ای حال و هوای بازیگوش و در عین حال قابل اعتمادی را ایجاد می کند. نیروی دریایی در پس زمینه روشن ظاهر می شود و کنتراست زیبایی ایجاد می کند. اگر در صنعت زیبایی، وبلاگ نویسی یا عروسی فعالیت می کنید، این جفت را برای یک لوگو در نظر بگیرید.

ترکیب رنگ لوگوی صورتی و آبی

کدهای هگز: آبی #۲F3C7E، صورتی #FBEAEB

۹٫ مشکی و قرمز

جسورانه و به طرز شگفت انگیزی دعوت کننده، این ترکیب رنگی خشن لوگو غالب است و حس قدرت و انرژی را القا می کند. قرمز شدید توجه را به سمت نام شرکت جلب می کند، در حالی که رنگ مشکی رنگ زمینه را ایجاد می کند. قرمز نشانه اشتیاق، خطر و دسیسه در روانشناسی رنگ است. می توان از آن برای ایجاد هیجان استفاده کرد، به خصوص زمانی که با رنگی به روشنی مشکی جفت شود.

ترکیب رنگ لوگوی سیاه و قرمز

کدهای هگز: قرمز #EC4D37، مشکی #۱D1B1B

۱۰٫ آبی و فیروزه ای

اگر برای لوگوی خود به دنبال هوش، اعتماد به نفس و اعتماد هستید، آبی و فیروزه ای را ترکیب کنید. رنگ ها از یک خانواده رنگی هستند اما به اندازه کافی متفاوت هستند تا یک دوتایی قابل توجه ایجاد کنند و فیروزه به مقدار کم استفاده شود. استفاده سلیقه ای از رنگ های روشن واقعا می تواند یک طراحی را پاپ کند! سبزی روشن به خوبی با تقریباً هر رنگ تیره تر و کم رنگی جفت می شود.

ترکیب رنگ لوگو آبی و فیروزه ای

کدهای هگز: Mint #8BD8BD، آبی #۲۴۳۶۶۵

۱۱٫ نارنجی و آبی

با استفاده از لوگوی نارنجی و آبی، مخاطبان خود را نسبت به برند خود هیجان زده کنید. این دو رنگ مکمل یک جفت کلاسیک و در عین حال قدرتمند است و در بخش فناوری و بانکداری محبوب است.

ترکیب رنگ لوگوی نارنجی و آبی

کدهای هگز: نیروی دریایی #۱۴۱A46، نارنجی #EC8B5E

۱۲٫ آبی و سفید

این ترکیب صلح آمیز آبی و سفید آسمانی برای مردم بسیار خوشایندتر است و احساسات اعتماد و آرامش را به شما منتقل می کند. ایجاد یک لوگو با این ترکیب انعطاف پذیری را در بین صنایع، از غیرانتفاعی گرفته تا فناوری و سلامت تضمین می کند. به یاد داشته باشید که رنگ سفید یک رنگ در طراحی است و می توان از آن برای ایجاد فضای منفی استفاده کرد و چشم را به سمت یک عنصر مهم طراحی جلب کرد.

ترکیب رنگ لوگو آبی و سفید

کدهای هگز: سفید #FFFFFF، آبی #۸AAAE5

۱۳٫ زرد و سبز

این زرد جوان زندگی و انرژی را به سبز آرامش بخش در این ترکیب رنگ آرم می بخشد. زرد و سبز رنگ هایی هستند که اغلب در طبیعت یافت می شوند و بنابراین اغلب در صنایعی مانند کشاورزی، نظافت و خدمات زیست محیطی دیده می شوند.

ترکیب رنگ لوگوی زرد و سبز

کدهای هگز: سبز #۲۹۵F2D، زرد #FFE67C

۱۴٫ مشکی و نارنجی

این لوگوی مشکی و نارنجی یک جفت قوی و در عین حال دوستانه است. نارنجی مقداری از خوش بینی را ایجاد می کند، در حالی که رنگ مشکی همتای حرفه ای و پایه ای است. این ترکیب رنگ لوگو برای صنایع فیلم و موسیقی به خوبی کار می کند.

ترکیب رنگ مشکی و نارنجی لوگو

کدهای هگز: نارنجی #F4A950، مشکی #۱۶۱B21

۱۵٫ آبی و صورتی

آیا می خواهید لوگوی شما در عین حفظ ظاهر و احساس دوستانه، حرفه ای بودن را برانگیزد؟ ترکیب رنگ آبی و صورتی تند را انتخاب کنید. صورتی پر جنب و جوش در برابر آبی تابش می کند و برای صنایعی مانند زیبایی و وبلاگ نویسی به خوبی کار می کند.

ترکیب رنگ لوگوی آبی و صورتی

کدهای هگز: صورتی #ED2188، بنفش #۰۸۰A52

۱۶٫ زرد قهوه ای و خردلی

ما عاشق این ترکیب رنگ قدیمی هستیم . عالی برای خدمات حرفه ای که به دنبال ایجاد فضایی پیچیده و سنتی هستند. این رنگ‌ها مکمل هر گونه خدمات هنری و همچنین رستوران‌ها و کافه‌ها با حس سنتی‌تر هستند.

ترکیب رنگ لوگوی زرد خردلی و قهوه ای

کدهای هگز: قهوه ای #۴A171E، خردلی #E2V144

۱۷٫ رژ لب قرمز و سفید

این ترکیب رنگ بسیار جذاب است! قرمز رنگی هیجان‌انگیز و انرژی‌بخش است و زمانی که با رنگی به این پررنگ استفاده می‌شود، باید با رنگی آرام و خنثی همراه شود. این یک ترکیب رنگ آرم عالی برای تیم ها و همچنین فضاهای خرده فروشی است. هر برندی که نیاز به جلب توجه از دور داشته باشد می تواند از این دوتایی بهره مند شود.

ترکیب رنگ لوگوی قرمز و سفید

کدهای هگز: قرمز #D2302C، سفید #F7F7F9

۱۸٫ سبز و مرجان

ترکیب، رنگ سبز و مرجانی حال و هوای سرگرم کننده و خلاقانه ای را به لوگوی شما می بخشد. آنها رنگ‌های روشن و شادی‌بخش هستند بدون اینکه برای چشم خیلی سخت باشند. این یک طرح رنگ عالی برای مشاوران خلاق و مشاغل مبتنی بر آموزش است.

ترکیب رنگ آبی و مرجانی

کدهای هگز: Teal #358597، صورتی #F4A896

۱۹٫ زرد و برقی بنفش

رنگ های نئون و روانگردان این روزها بازگشت بزرگی در طراحی دارند. این یک حرکت جسورانه است که از ترکیب رنگی مانند این استفاده کنید، اما اگر نام تجاری شما پر سر و صدا است، قطعاً توصیه می کنیم آن را انتخاب کنید! این جفت رنگ برای مشاغل زیبایی و وبلاگ نویسان عالی است.

ترکیب رنگ آرم زرد و بنفش

کدهای هگز: زرد #E7D045، بنفش #A04EF6

۲۰٫ خاکستری زغالی و قهوه ای

این یک ترکیب بسیار درجه یک است، برای لوگوهای مهمان نوازی و همچنین آرم های عکاسی عالی است. از رنگ مشکی به عنوان رنگ پس‌زمینه استفاده کنید و رنگ مایل به زرد را به عنوان لهجه وارد کنید تا بیانی پیچیده داشته باشید.

ترکیب رنگ لوگوی زغالی و تاپ

کدهای هگز: زغال چوب #۲۶۲۲۲۳، رز #DDC6B6

۲۱٫ بژ با شیب قرمز

این گرادیان قرمز همراه با متن مشکی و پس‌زمینه بژ حس بسیار حرفه‌ای را حفظ می‌کند. شیب قرمز که برای مشاغل فناوری مناسب است، جدیت و حرفه ای بودن را ایجاد می کند.

لوگوی رنگ شیب بژ و قرمز

کدهای هگز: بژ #F4EFEA، گرادیان قرمز #۷D141D + #FF1E27

۲۲٫ بنفش روشن، نعناع و کره

این لوگو از یک طرح رنگ سه گانه برای ایجاد جلوه ای نرم و در عین حال پویا استفاده می کند. بنفش اسطوخودوس با رنگ زرد عالی به نظر می رسد، و رنگ لهجه سبز به آن طعم عالی می بخشد. این یک لوگوی زیبای پاستلی با رنگ های بسیار الهام گرفته از بهار است!

ترکیب رنگ بنفش سبز و زرد آرم

کدهای هگز: بنفش #AA96DA، نعناع #C5FAD5، زرد #FFFFD2

۲۳٫ گرادیان خاکستری و سبز

درست مانند طبیعت، چشمان ما به دیدن سایه های مختلف سبز عادت کرده است. با اعمال یک گرادیان سبز بر روی پس‌زمینه‌ای روشن، طرح شما با زندگی و انرژی می‌تابد. مثل بوییدن علف های تازه بریده شده.

لوگوی گرادیان سبز

کدهای هگز: خاکستری #F7F7F7، گرادیان سبز #۰۰۶۸۳۸ و #۹۶CF24

۲۴٫ آبی سلطنتی و زرد کم رنگ

این لوگو از رنگ آبی سلطنتی همراه با زرد ملایم کره ای استفاده می کند. آبی سلطنتی یک رنگ بسیار حرفه ای است – برای صنایع فنی، مالی و حقوقی عالی است. این پالت رنگ مکمل حس تاریخ، ثبات و قابل اعتماد بودن را القا می کند.

ترکیب رنگ آبی سلطنتی و زرد

کدهای هگز: آبی #۲۳۴E70، زرد #FBF8BE

۲۵٫ صورتی با شیب بنفش

با شیب بنفش روشن به راحتی توجه هر کسی را به خود جلب کنید. رنگ ارغوانی، سلطنت، تجمل، و قدرت و همچنین خلاقیت، سرگرمی و خرد را نشان می دهد. هنگامی که با یک رنگ روشن تر از یک سایه مشابه جفت می شود، لوگوی شما متعادل و لوکس خواهد بود. صورتی و بنفش ممکن است ترکیبی از رنگ های جوان به نظر برسد، اما گرادیان به افزایش تاثیر بصری و اضافه کردن استعداد مدرن کمک می کند.

لوگوی شیب بنفش با پس زمینه صورتی

کدهای هگز: صورتی #FFE8F5، شیب بنفش #۸۰۰۰FF و #DE00FF

۲۶٫ فویل سیاه و طلایی

همه کمی از ورق طلا را دوست دارند! مشکی و طلایی ترکیب رنگی بسیار شیک و پیچیده ای را ایجاد می کنند. این جفت رنگ مدرن و در عین حال قابل دسترس است و در مواد چاپی عالی به نظر می رسد.

پالت رنگی لوگوی سیاه و طلایی

کدهای هگز: مشکی #۱۹۱۹۱۹، طلایی #B88746 و #FDF5A6

۲۷٫ صورتی و قرمز

این پالت قرمز و صورتی ترکیب رنگی مشابه است. نرم است اما بسیار مدرن است و کنتراست کافی را حفظ می کند تا کاملاً خوانا بماند. صورتی و قرمز به طرز شگفت انگیزی با هم خوب هستند، تا زمانی که تن آنها به اندازه کافی از هم فاصله داشته باشد تا یک سلسله مراتب بصری بین آنها ایجاد شود.

ترکیب رنگ آرم قرمز و صورتی

کدهای هگز: قرمز #CC313D، صورتی #F7C5CC

۲۸٫ بنفش آبی سلطنتی و یاسی

ما عاشق این ترکیب رنگ مشابه هستیم که با آبی رویال عمیق و بنفش یاسی ملایم تعادل برقرار می کند. این یک جفت چشم نواز است که تقریباً برای هر صنعتی قابل استفاده است. آبی رویال حس اعتماد و طول عمر را ارائه می دهد، این یک رنگ قابل اعتماد پایدار برای هر برندی است. در حالی که بنفش ملایم حال و هوا را روشن می کند و حس تعادل را در لوگو ایجاد می کند.

ترکیب رنگ آبی سلطنتی و بنفش کم رنگ

کدهای هگز: بنفش #E2D3F4، آبی #۰۱۳DC4

۲۹٫ گرادیان بادمجان و زرد

این یک پالت رنگ بسیار سلطنتی است. زرد و بنفش طرح رنگ مکمل کاملی هستند، اما گرادیان در اینجا سطح جدیدی از ابعاد را به طراحی لوگو اضافه می کند. این یک گرادیان بسیار گرم است که زرد و نارنجی را با هم ترکیب می کند تا طلایی غنی و عسلی رنگ بسازد. بسیار نشاط آور و مناسب برای کسب و کار سلامتی!

ترکیب رنگ بنفش و طلایی

کد هگز: بادمجان #۵۳۳۵۴۹، گرادیان زرد #F6B042 و #F9ED4E

۳۰٫ فوشیا و سبز نئون

حالا، این یک ترکیب رنگ سرد است! با استفاده از رنگ های مرسوم سایبرپانک ، سبز نئون و فوشیا، به سختی می توان از این لوگو چشم پوشی کرد. صورتی با لهجه سبز عالی به نظر می رسد (به هر حال آنها رنگ های مکمل هستند) و این رنگ های عمیقاً اشباع شده، هیجانی را ایجاد می کنند که از یک کلاس اسپین انتظار دارید.

ترکیب رنگ لوگوی سبز رنگ فوشیا و نئون

کدهای هگز: سبز #۹۹F443، صورتی #EC449B

۳۱٫ مشکی و نقره ای

می پرسی چه رنگی با نقره ای می آید؟ هیچ چیز بهتر از سیاه کار نمی کند. مشکی بهترین رنگ خنثی است که به فویل نقره ای اجازه می دهد واقعا بدرخشد. یک ترکیب رنگی واضح، حرفه ای و در عین حال جذاب و مرموز، مشکی و نقره ای یک جفت بسیار پیچیده را تشکیل می دهند.

ترکیب رنگ لوگوی مشکی و نقره ای

کدهای هگز: مشکی #۰۵۰۵۰۵، شیب نقره ای #۶۱۶۱۶۱ و #E6E7E8

۳۲٫ هلو و پرتقال سوخته

در اینجا یک طرح رنگی تک رنگ وجود دارد که از تئوری رنگ مشابه استفاده می کند. پس‌زمینه‌ی نرم هلویی راه را برای این پرتقال بلندتر و سوخته باز می‌کند. این جفت رنگ به خوبی عمل می کند زیرا تعادل بین دو تن را حفظ می کند. یکی قوی تر از دیگری است – هیچ جنگی برای جلب توجه بین این دو وجود ندارد.

ترکیب رنگ لوگوی هلویی و نارنجی

کد هگز: نارنجی #EE4E34، بژ #FCEDDA

۳۳٫ گرادیان نیروی دریایی و نارنجی

این لوگو از رنگ های مکمل آبی و نارنجی و همچنین یک گرادیان استفاده می کند تا یک بیانیه با تاثیر بالا ایجاد کند. با استفاده از شیب نارنجی برای ترسیم یک رشته کوه، حرفه ای می ماند در حالی که از نظر بصری جالب است.

ترکیب رنگ آرم گرادیان آبی سرمه ای و نارنجی

کدهای هگز: آبی #۰۷۲C50، گرادیان نارنجی #B88746 و #FDF5A6

۳۴٫ بژ و زنگ

در اینجا ما یک جفت رنگ بژ و زنگ زدگی داریم که گرما و بلوغ را تراوش می کند. این رنگ بژ شنی یک رنگ پایدار و آرامش بخش است و زنگ زدگی حس پیچیدگی را حفظ می کند. این پالت رنگ گرم برای مشاغل در املاک، مسافرت یا سبک زندگی عالی است زیرا حس راحتی را ایجاد می کند که می خواهید مشتریان شما هنگام کار با شما احساس کنند.

ترکیب رنگ آرم بژ و زنگ

کدهای هگز: تراکوتا #۹۶۳۵۱E، شن و ماسه #DBB98F

۳۵٫ چای سبز و اسطوخودوس

این یک پالت رنگی غیر متعارف است، اما آبی و بنفش تا زمانی که رنگ غالب باقی بماند، با هم عالی به نظر می رسند. در اینجا، ما از یک اسطوخودوس نرم برای ایجاد کنتراست در پس زمینه تیره تر استفاده کرده ایم. این ترکیب رنگی بد خلق و جادویی است.

پالت رنگ سبز آبی و اسطوخودوس

تایپ فوری

تایپ فرمول

طراحی لوگو

طراحی بنر

برای طراحی لوگو و مشاوره به سایت موسسه هیدیکا مراجعه فرمایید

درباره takin

این مطالب را نیز ببینید!

۱۵ فونت برتر لوگو و نحوه انتخاب فونت عالی

۱۵ فونت برتر لوگو و نحوه انتخاب فونت عالی   انتخاب فونت یک عنصر حیاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.